İpek Yaylacıoğlu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İpek Yaylacıoğlu İlk Ve Tek Fan Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha...

5 posters
YazarMesaj
angels!
Mod

Mod
angels!

Ruh Halim : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... 7fb520e133aab2b52d485c507f39058d
Takım : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Bjk10
Yorum Puanı : 1071
Rep Puanı : 6

En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Empty
MesajKonu: En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha...   En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Icon_minitimePaz Eyl. 06, 2009 12:25 pm

Kavak Yelleri dizisinde hırslı Merve`yi canlandıran İpek Yaylacıoğlu, oyunculuğun yanı sıra fotoğrafçılık ve tasarımla uğraşıyor. Şapka ve ayakkabı tasarlayan genç oyuncunun en büyük hayali Hande Yener ve Nil Karaibrahimgil için şapka yapmak...

Reklam filmleriyle oyunculuğa başlayan ardından Ihlamurlar Altında dizisiyle profesyonelliğe adım Yaylacıoğlu, sırasıyla Senden Başka ve Elif dizisinde rol aldı. Yaylacıoğlu son olarak gençlik dizisi olan Kavak Yelleri`nde, başka birinin sevgilisinin aklını çelmeye çalışan, Merve adlı hırslı bir genç kızı canlandırdı. Ama genç oyuncunun marifetleri bununla da sınırlı değil! Reklamcılık eğitimi alan Yaylacıoğlu fotoğraf çekiyor, ayakkabı ve çanta tasarlıyor. Yakında vizyona girecek olan Başka Semtin Çocuklar`ı filminde de rol alan Yaylacıoğlu ile oyunculuğu ve tasarımı konuştuk...

-Oyunculuğa nasıl adım attınız?
*Küçükken annemle sokakta yürürken insanlar annemi durdurup beni severmiş. Yine bir gün sokakta birisi annemin yanına gelip beni ajansa getirmesini söylemiş. Bu sayede beş yaşında reklam oyunculuğuyla işe başladım. Sonra ilkokul çağına geldiğimde babam beni ajanstan aldı. `Büyüdün artık gerek yok` dedi. Lise yıllarında Hey Gırl dergisinin kapak kızı yarışmasına katıldım ve ikinci oldum. Yarışmada dereceye girenleri ajansa kaydediyorlardı. Bu sayede dizi serüvenim başladı. İlk olarak Ihlamurlar Altında dizisinden Nalan rolü teklif edildi. Daha sonra Senden Başka, Elif ve son olarak da Kavak Yelleri dizisi geldi. Bir de bu arada 24 Nisan`da vizyona girecek olan Başka Semtin Çocukları filmi var.

-Merve kötü bir kız. Kötü karakteri kendinize yakıştırıyor musunuz?
*Ben iyiye de kötüyü de iyi oynadığımı düşünüyorum. Kötüyü oynamak tabii ki daha zor. Çünkü insanlar size tepkili yaklaşıyor, bunu kaldırabilmek önemli. Ama iyiyi sanki herkes oynayabilirmiş gibi geliyor bana.

---BEN DE MERVE GİBİ SİNİRLİYİM

-Merve`yle özdeşleştirdiğiniz ortak noktalarınız var mı?
*Merve`nin yaptığı gibi bir şey yapmam mümkün değil. Belki ortak noktamız şu olabilir, benim sinirli bir yapım var, Merve`nin de öyle... Merve`de aslında iyi biri ailesinden gelen bir dengesizlik var.

-Bir röportajınızda `Dizilerde ve filmlerde öpüşmem` dediniz. Sizin için `Türkan Şoray kanunları var` dediler. Peki, nedir şu öpüşme meselesinin iç yüzü?
*Dizilerde öpüşmeden veya sevişmeden aşkın gösterilemediğini görüyorum. Ben bu anlayışa karşıyım. Bir dokunuşla bir sarılmayla da aşkın gösterileceğine inanıyorum açıkçası. Bu şekilde düşünmeyen oyunculara tabii saygım var ama ben hoşlanmıyorum. Sinemada da aynı şekilde çok gerekmediği sürece öpüşme taraftarı değilim. Böyle bir durumun olduğu senaryoda çok iyi bir rol olsa bile 15 kere falan düşünürüm yani.

-Yakında vizyona girecek olan Başka Semtin Çocukları`nda bir öpüşme sahneniz var ama?
*Evet, orada öpüştüm ama bunun nedeni Aydın Bulut`tur. Onun sayesinde dizi piyasasına girdim. Aydın Bulut`a büyük bir sevgi ve saygım var. Bu nedenle o sahnede oynadım ama bir daha oynamayı düşünmüyorum.

-Sizi ne zaman yan rollerden sıyrılıp esas kız olarak izleyeceğiz?
*İşte bu sorunun cevabı biraz öpüşmeyle alakalı. Öpüşmediğim sürece böyle bir teklifin bana geleceğini düşünmüyorum. Dizi piyasası bu tür hassasiyetlere saygı duymuyor ki bana başrol teklifi gelmiyor.

-O zaman siz hiç başrolde olamayacaksınız?
*Evet... Kendimi buna alıştırdım. Dört seneden beri bu sektördeyim; böyle işliyormuş düzen, böyle de gidecek.

---Ben tasarlasam Nil kullansa...
-İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunusunuz. Oyunculuğun yanı sıra fotoğrafçılık ve tasarımcılık yapıyorsunuz. Nasıl girdi bunlar hayatınıza?
*Aslında hepsi birbirini doğurdu. Reklamcılık okurken grafik tasarım kursuna katıldım. Bu sırada fotoğrafa ilgi duymaya başladım. Fotoğraflarımı çekerken aksesuar kullanmayı tercih ediyorum. Türkiye`de çok çeşitli aksesuarlar, ayakkabı ve şapkalar yok. Bu yüzden ben de kendi aksesuarlarımı yapmaya karar verdim.

-Neler tasarlıyorsunuz?
*Şu anda şapka ve ayakkabı. Zaten Wicked diye bir markam da var. Gelecekte kostüm, takı ve çanta tasarlamak istiyorum.

-Kimlere satış yapıyorsunuz?
*Daha çok ünlülere satış yapıyorum. Mesela, Deniz Berdan, Tuğba Özay, Oylum Talu, Metin Uca`ya şapka sattım. Nil Karaibrahimgil ve Hande Yener`e şapka tasarlamayı çok isterim.

-Nerde satıyorsunuz tasarladığınız ürünleri?
*Henüz bir dükkanım veya atölyem yok maalesef. hothat.deviantart.com diye bir blogum var. Oradan seçip mail yoluyla bana ulaşabilirler.

-Oyunculuk mu tasarım mı?
*Oyunculuk, İpek olarak göstermediğim şeyleri ifade etmemi sağladı. Tasarım da içimdeki duyguları görsel olarak gösterebilmeme yardımcı oldu. İkisine de aşığım birinden birini tercih edemem.

Fatma Karaman
ßskRém
Admin

Admin
ßskRém

Ruh Halim : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... D2681c5f01295d998add337769617af1
Takım : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Fb10
Yorum Puanı : 2164
Rep Puanı : 35

MesajKonu: Geri: En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha...   En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Icon_minitimePaz Eyl. 06, 2009 3:10 pm

inanmıorm ya sırf bu yuzden basrolde oynayamıcak :S :S
angels!
Mod

Mod
angels!

Ruh Halim : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... 7fb520e133aab2b52d485c507f39058d
Takım : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Bjk10

MesajKonu: Geri: En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha...   En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Icon_minitimePaz Eyl. 06, 2009 3:11 pm

ewt çok kötü bişi
_ArdÆren_
Süper M.

Süper M.
_ArdÆren_

Ruh Halim : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... D2681c5f01295d998add337769617af1
Yorum Puanı : 619
Rep Puanı : 11

MesajKonu: Geri: En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha...   En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 4:14 pm

Haber süper teşekkürler
Ama kararlılığı çok hoş =) Umarım öpüşmeyen bir başrol bulur
angels!
Mod

Mod
angels!

MesajKonu: Geri: En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha...   En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 4:20 pm

önemli deil canım beenmene sewindim
umarım dedin gibi olur
Vampirella
Admin

Admin
Vampirella

Ruh Halim : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... 49b9a4e967730bfda3a52d677a04aed6
Takım : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Fcbd021a4e6b96a495b601a937f5859b
Yorum Puanı : 1944
Rep Puanı : 2

MesajKonu: Geri: En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha...   En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 4:37 pm

Yönetmenler ona başrol wersin
tuğçe
Üye

Üye
tuğçe

Ruh Halim : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... 69b67fdb902d163f70c7028ce3c39307
Takım : En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Fb10
Yorum Puanı : 205
Rep Puanı : 0

MesajKonu: Geri: En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha...   En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Icon_minitimeCuma Eyl. 25, 2009 12:11 pm

inşallah...
http://www.alpkorkmazfan.com
angels!
Mod

Mod
angels!

MesajKonu: Geri: En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha...   En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha... Icon_minitimeCuma Eyl. 25, 2009 2:42 pm

ewttt wersinlerrr

En Büyük Hayali...Öpüşmediğim İçin Bana Başrol Yok...Bir Röportaj Daha...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İpek Yaylacıoğlu Röportaj
» aychinn iLe Röpörtaj [By:Ecem]