İpek Yaylacıoğlu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İpek Yaylacıoğlu İlk Ve Tek Fan Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İpek Yaylacıoğlu Röportaj

5 posters
YazarMesaj
ßskRém
Admin

Admin
ßskRém

Ruh Halim : İpek Yaylacıoğlu Röportaj D2681c5f01295d998add337769617af1
Takım : İpek Yaylacıoğlu Röportaj Fb10
Yorum Puanı : 2164
Rep Puanı : 35

İpek Yaylacıoğlu Röportaj Empty
MesajKonu: İpek Yaylacıoğlu Röportaj   İpek Yaylacıoğlu Röportaj Icon_minitimeC.tesi Mayıs 30, 2009 12:43 pm

Başımıza kuş konduruyor

Siz onu Ihlamurlar Altında, Senden Başka gibi dizilerdeki oyunculuğuyla hatırlarsınız. Bir bisküvi reklamında sevgilisine "Uza Cenk Uza, iki yılda bir görüşelim" dediğini de bilebilirsiniz. Ama reklamcılık mezunu olduğunu, profesyonel anlamda fotoğraf çektiğini, grafik tasarımı bildiğini ve birbirinden enteresan ayakkabı, şapka ve saç aksesuvarları tasarladığını biliyor musunuz? Kendi fotoğraflarına modellik yapan İpek Yaylacıoğlu, fotoğraflarda kullanmak için aksesuvar tasarlamaya başlamış. Ürünlerini ilk kez dün başlayan Trend Show 2009’da sergilemeye başladı. İpek Yaylacıoğlu’nu yakından takip etmeliyiz. Kim bilir belki bir gün efsane şapka tasarımcısı Stephen Jones kadar ünlü olur.

AİLEMDE SANATIN HER DALIYLA İLGİLENEN BİRİ VARDIR

31 Temmuz 1984 İstanbul doğumluyum. Nişantaşı Işık Lisesi’nden sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi reklamcılık bölümünü bitirdim. Bana verdiğim kararlarda güvenen ve yanımda olan bir ailenin tek kızıyım. Annem de babam da sanatla iç içe yaşıyor. Resim, müzik, tasarım, porselen... Ailemde sanatın her dalıyla ilgili bir insan bulabilirsiniz. Bana hep ilham kaynağı olmuşlardır. Onların kızı olduğum için kendimi çok şanslı ve güvende hissediyorum.

Çok meraklı ve kendi dünyasını süsleyen bir çocukmuşum. Annemin dolaplarını karıştırıp, çoraplarını elime geçirip eldiven yaparmışım! Tişörtlerimi boyardım. Kağıttan şapkalar yapardım. Beş yaşında cast ajanslarıyla çalışmaya başladım. Ayrıca anaokulundaki bir tiyatro oyununda ve balede başrolde oynadım. Sosyal ve yaratıcı etkinliklere katılmaktan zevk alırdım. Her küçük kız gibi sürekli değişen mesleklerim vardı ama en önem verdiğim 3 meslekte gidip geliyordum: Ya veteriner olacaktım, ya dansçı ya da tasarımcı. Veterinerlik hayalim köpeğimin bacağının kırılmasıyla ve benim buna çok üzülmemle sona erdi. Dansçı hayallerim de okul hayatımın ağır basmasıyla son buldu ama modaya yakınlığım hiç bitmedi, her zaman takipçisi oldum.

FOTOĞRAFLARDA KULLANMAK İÇİN AKSESUVAR TASARLAMAYA BAŞLADIM

Yaratıcı bir bölüm olduğu için reklamcılığı seçtim. Okul devam ederken oyunculuk teklifleri aldım ve bu meslek de ilgimi çekti. Oyunculuk devam ederken, reklamcılık için aldığım grafik tasarım bilgilerini fotoğrafçılıkta kullanmaya başladım. Setten arta kalan zamanlarımda fotoğraf çekiyordum ve model olarak kendimi kullanıyordum. (Bu arada sadece kendi fotoğraflarım için modellik yaptığımı da söylemeliyim).

Fotoğraflarımda aksesuar kullanmayı seviyordum. Aksesuar tasarlamaya da böylelikle başladım zaten. Ama ben oyuncuyum ve bunun için eğitim alıyorum. En son Eric Morris tekniklerini kullanan Antony Vincent Bova’nın oyunculuk kursuna katıldım. Gerçek işim her zaman oyunculuk olacak ama içimdeki yaratma arzusu da çok kuvvetli. Oyunculukla tasarımı bir arada götüreceğim.

MARKAMIN ADI WICKED GOTİK BİR TARZIM VAR

Ufak ufak tasarımlar yapmaya başladım ve koleksiyonum genişleyince hepsini bir marka adı altında toplamaya karar verdim. Markamın adı "Wicked" olarak ortaya çıktı. Wicked, ilgi uyandıran fikir, muzip ve korkutucu anlamına geliyor. Tasarımlarıma hep bu yönde tepki alıyordum. Film yönetmeni Tim Burton’ın yarattığı sevimli gotik korkutuculuk, ilham kaynağım. Toplam dört senedir üzerinde çalışıyorum.

Saç aksesuvarı ve babet dışında topuklu ayakkabı tasarımı da yapıyorum. Bence ülkemizde saç aksesuvarları ve tasarım ayakkabılar çok çok az. İleride takı ve giysi tasarımı yapmayı da planlıyorum. Gotik bir tarzım var. Hem kişisel hayatımda, hem de hayal dünyamda. Tim Burton’ın yarattığı o sihirli dünyaya hayranım. Karakterleri, kullandığı renkler beni çok etkiliyor. Tarzımı o yönde oluşturuyorum: Siyah-beyaz çizgiler, kabarık tüller, rengarenk tüyler.

KENDİME MODELLİK YAPIYORUM ÇÜNKÜ OYUNCUYUM

Wicked koleksiyonunu gösteren ilüstrasyonlu fotoğrafları Dilan Bozyel çekti ve ilüstrasyonları Denizhan Özkar hazırladı. Diğer fotoğrafları ben çektim. Fotoğraflarımda mimik benim için önemli. Oyuncu olmamdan dolayı fotoğraflarımda istediğim duyguyu verebiliyorum. Bu sebeple kendimi kullanıyorum.

KOLEKSİYON 65 PARÇA

Wicked 35 şapka ve 30 ayakkabıdan oluşan özel bir koleksiyon. Her tasarımdan bir tane var. Tasarımlarımın bir hikaye anlatmasını seviyorum. Alakasız aksesuarları bir arada kullanıyorum. Mutlaka çizim yapıyorum. Beğendiğim çizgi karakterlere de yer veriyorum.

Şapkalar eli işi. Hepsini kendim yapıyorum. Ayakkabıları ise bir kısmını fason olarak ürettiriyorum, bir kısmını yurtdışından satın alıyorum. Kumaş içerikli ayakkabılara tasarım yapmayı tercih ediyorum. Düz, desensiz ayakkabı üstünde çalışıyorum, ayrıca kişiye özel tasarım da yapıyorum. Renk kullanmak benim için çok önemli. Soğuk renkler içinde tek bir sıcak renk kullanmayı seviyorum ya da tam tersi. Bu hem tasarımlarım için, hem de fotoğraflarım için geçerli. En sevdiğim renk, turuncu. Turuncu beni mutlu eden bir renk.

AYNADA GÖRDÜĞÜNÜZ MONOTONLUĞU KIRIN

Şapkalarım her yerde takılabilir. Partiler, özel davetler ya da kendinizi farklı hissetmek istediğiniz her an "Wicked" tasarımlarından birini kullanabilirsiniz. Bu şapkaları nasıl kadınlar takar? İşte cevabım: Eğlencel, kendine güvenn ve farklı olmayı even kadınlar. Şapka tkabilmek için oyuncu bi karaktere sahip olmak gerekir. Oyuncu karaktere sahip olan biri aynı zamanda kendi bedeninde yaratıcı olabilendir. Aynada her gün gördüğünüz bedenin monotonluğunu küçük aksesuarlarla kırın. İnanın o zaman dünya daha güzel bir yer olacak.

LOGOM TAM OLARAK MARKAMI ANLATIYOR

Logomu çok başarılı çalışmaları olan Mac n. zie tasarladı. Tasarımlarımı kendisine sunduğum zaman bu logo çıktı ortaya. Isırılmış ve birbirinden ayrı parçalardan oluşan dikilmiş bir kalp. Farklı insanların birleştiği ama aynı hayal dünyasında yaşayanları tasvir eden bir logo oldu.

Kaynak: Hürriyet/Cumartesi
~BRC~
Süper M.

Süper M.
~BRC~

Ruh Halim : İpek Yaylacıoğlu Röportaj 89cf2caad49db5f68a9649472078c7a9
Takım : İpek Yaylacıoğlu Röportaj Turk10
Yorum Puanı : 1261
Rep Puanı : 7

MesajKonu: Geri: İpek Yaylacıoğlu Röportaj   İpek Yaylacıoğlu Röportaj Icon_minitimeC.tesi Mayıs 30, 2009 6:29 pm

Bunu bi yerde okudum gibi hatırlıyorum ama paylaştığın için sağol :)
ßskRém
Admin

Admin
ßskRém

MesajKonu: Geri: İpek Yaylacıoğlu Röportaj   İpek Yaylacıoğlu Röportaj Icon_minitimeC.tesi Mayıs 30, 2009 7:01 pm

Önemli Değil :)
sbss
Üye

Üye
sbss

Nerden : Kellan Lutz ile Yeniay Çekimlerinin Olduğu Yerde xD
Ruh Halim : İpek Yaylacıoğlu Röportaj 8907cc996885ae2bd4c0be5edc37478a
Takım : İpek Yaylacıoğlu Röportaj Gs10
Yorum Puanı : 501
Rep Puanı : -1

MesajKonu: Geri: İpek Yaylacıoğlu Röportaj   İpek Yaylacıoğlu Röportaj Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 9:24 am

Sağol cnm..!!
ßskRém
Admin

Admin
ßskRém

MesajKonu: Geri: İpek Yaylacıoğlu Röportaj   İpek Yaylacıoğlu Röportaj Icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 1:13 pm

önmli değil (:
Vampirella
Admin

Admin
Vampirella

Ruh Halim : İpek Yaylacıoğlu Röportaj 49b9a4e967730bfda3a52d677a04aed6
Takım : İpek Yaylacıoğlu Röportaj Fcbd021a4e6b96a495b601a937f5859b
Yorum Puanı : 1944
Rep Puanı : 2

MesajKonu: Geri: İpek Yaylacıoğlu Röportaj   İpek Yaylacıoğlu Röportaj Icon_minitimePaz Tem. 19, 2009 10:51 pm

Teşekkürler
ßskRém
Admin

Admin
ßskRém

MesajKonu: Geri: İpek Yaylacıoğlu Röportaj   İpek Yaylacıoğlu Röportaj Icon_minitimePtsi Tem. 20, 2009 8:45 pm

önemli değil =)
angels!
Mod

Mod
angels!

Ruh Halim : İpek Yaylacıoğlu Röportaj 7fb520e133aab2b52d485c507f39058d
Takım : İpek Yaylacıoğlu Röportaj Bjk10
Yorum Puanı : 1071
Rep Puanı : 6

MesajKonu: Geri: İpek Yaylacıoğlu Röportaj   İpek Yaylacıoğlu Röportaj Icon_minitimeCuma Ağus. 07, 2009 12:24 pm

payLaşım için saoL gerçektende bayılıyorum ya ben *ipekk*e çok güsellll

İpek Yaylacıoğlu Röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İpek Yaylacıoğlu Röportajı
» İpek Yaylacıoğlu'nun Röpörtajı
» İpek Yaylacıoğlu Reklamları
» İpek Yaylacıoğlu Dizileri
» Rüya - İpek Yaylacıoğlu